Reklama

​"Super Express": Prezydent i premier na wojennej ścieżce

Prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło mają konflikt - donosi wtorkowy "Super Express". Jak wynika z ustaleń gazety, prezydent negocjuje z prezesem PiS w sprawie usunięcia premier i dwóch jej ministrów ze stanowisk.

"SE" przekonuje, że źródłem wojny na górze jest ostra krytyka premier Szydło po zawetowaniu przez prezydenta ustaw sądowych.

Jak czytamy, Pałac Prezydencki stawia Prawu i Sprawiedliwości kilka warunków, żeby relacje między prezydentem a partią rządzącą się poprawiły. Chodzi o zmianę na trzech stanowiskach - premiera, szefa MON i szefa MSZ.

W takim rozdaniu szefem rządu miałby zostać prezes Jarosław Kaczyński. Temat rządowych roszad ma zostać zamknięty na spotkaniu Dudy i Kaczyńskiego, które odbędzie się pod koniec tygodnia. 

Reklama

Więcej we wtorkowym "Super Expressie".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama