Reklama

​"Super Express": Premier Morawiecki wymieni ministrów

Szykują się zmiany w rządzie - pisze w piątkowym (17 lipca) wydaniu "Super Express". Według dziennika rekonstrukcja obejmie kilku polityków.

Według informacji "SE" premier Mateusz Morawiecki zamierza wymienić kilku ministrów swojego rządu. 

Wśród osób, które, jak pisze gazeta, nie mogą być pewne swoich stanowisk są m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef resortu finansów Tadeusz Kościński, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski czy minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Powody zmian

Informator dziennika mówi, że minister zdrowia "ponoć sam już nie chce szefować temu niewdzięcznemu resortowi". Z kolei minister finansów, jak pisze "SE", ma kandydować na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju z siedzibą w Londynie.

Reklama

Minister rolnictwa "będzie musiał odejść, jeśli wejdziemy z PSL w koalicję. Wtedy tekę dostanie ktoś z PSL" - przekonuje cytowany przez gazetę polityk PiS. 

"Jeśli chodzi o minister sportu, to szef rządu nie jest ponoć z jej pracy do końca zadowolony" - zaznacza w rozmowie z "SE" informator. 

"Nie przesądzałbym, że te zmiany w rządzie będą po wakacjach, mogą być wcześniej" - mówi "SE" europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

"Wygrana Andrzeja Dudy wzmocniła premiera Mateusza Morawieckiego, który przecież dla prezydenta objechał w kampanii wiele miast i miasteczek. Prezes PiS ma do niego zaufanie" - zdradza dziennikowi "ważny polityk PiS". Twierdzi też, że część resortów zostanie połączonych.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy