Reklama

Reklama

​"Super Express": Najnowszy sondaż. "W sprawie TK rząd powinien słuchać UE"

Jak wynika z sondażu dla "Super Expressu" przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster w ramach cyklu "Taka jest Polska", rząd Szydło powinien rozwiązać spór wokół TK zgodnie z wytycznymi unijnych urzędników. Takiego zdania jest aż 54 proc. ankietowanych.

Przypomnijmy, że spór wokół TK trwa nieprzerwanie od kilku miesięcy. Główna oś sporu toczy się między rządem a opozycją, ale w konflikt zaangażowali się również politycy europejscy.

Reklama

Podczas zeszłotygodniowej debaty w Sejmie, Beata Szydło pytała karcącym tonem, czy opozycja rzeczywiście chce, aby zewnętrzne struktury (Unia Europejska) decydowały o tym, co dzieje się w Polsce.

To samo pytanie postanowili zadać również ankieterzy, tyle że pytanie skierowano nie do polityków, a do obywateli.

Czy rząd powinien słuchać wytycznych Unii Europejskiej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego? Na takie pytanie odpowiedzieli ankietowani najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "SE".

Jak się okazuje, aż 54 proc. Polaków odpowiedziało, że rząd powinien słuchać wytycznych UE. Odmiennego zdania jest 28 proc., a 18 proc. nie ma na ten temat zdania.

Sondaż dla "SE" przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 23-25 maja na próbie 1026 dorosłych Polaków. Struktura próby była zgodna ze strukturą demograficzną dorosłych mieszkańców Polski. Maksymalny błąd statystyczny wyniósł 3 proc. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje