Reklama

Reklama

"Super Express": Najnowszy sondaż. PiS stracił większość

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster wskazuje na spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. "Jest teraz trochę tak, że polityka PiS po początkowych sukcesach stanęła w miejscu" - ocenia na łamach "Super Expressu" dr Wojciech Jabłoński, politolog z UW.

Jarosław Kaczyński już nie może spać spokojnie. Okazuje się, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę PiS wygrałby je dostając 29 proc. głosów, ale nie starczyłoby to na samodzielne rządzenie w Sejmie - pisze "Super Express".

Jak wypadły pozostałe partie w sondażu? Na 19 proc. głosów mogłaby liczyć Nowoczesna, a na 9 proc. Platforma Obywatelska.

W Sejmie znalazłyby się również Kukiz’15 (8 proc.). Dwa ugrupowania lewicowe SLD i Partii Razem mogłyby liczyć odpowiednio na 5 proc. głosów.

"Tu mamy wytłumaczenie, dlaczego PiS stracił większość i miałby poniżej dwustu posłów w Sejmie. Gorsze notowania PiS to efekt tego, że dwie partie lewicowe: SLD i Partia Razem w badaniu uzyskały razem 10 proc. Podebrały więc PiS-owi socjalnych wyborców" - analizuje profesor Kazimierz Kik.

Reklama

Więcej w "Super Expressie".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy