Reklama

"Super Express": Kulisy wizyty Emmanuela Macrona w Polsce

Podczas wizyty w Polsce Emmanuel Macron będzie miał królewskie warunki - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Super Expressu". Jak informuje gazeta, prezydent Francji będzie spał w apartamencie, którego cena za dobę wynosi 12 tys. zł.

Jak donosi "Super Express", podczas wizyty w Polsce Emmanuel Macron będzie nocował w hotelu Sofitel Warszawa Vitoria. Zajmie tam apartament prezydencki, którego cena za jedną dobę wynosi 12 tys zł. 

Gazeta podaje, że Macron będzie miał do dyspozycji sypialnię, gdzie znajdzie się specjalna antyalergiczna pościel, salon z biokominkiem i widokiem na plac Piłsudskiego, a także dwie łazienki wraz z suchą sauną i jacuzzi. 

Jak przypomina gazeta, w apartamencie "Victoria" nocował dawniej m.in. książę Albert, Ronald Reagan, Stevie Wonder czy Elton John.

Czytaj również: Napięcie na linii Warszawa-Paryż. Co zrobi Macron?

Reklama

Program wizyty w Polsce

W poniedziałek francuski prezydent rozpocznie wizytę w Warszawie od spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Następnie będzie rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim oraz marszałkami Sejmu i Senatu. Po południu spotka się z przedstawicielami społeczności francuskiej w Polsce. 

We wtorek w programie wizyty Emmanuela Macrona jest wyjazd do Krakowa, gdzie zwiedzi zamek na Wawelu wraz z kryptą. Następnie prezydent Francji wygłosi przemówienie na Uniwersytecie Jagiellońskim na temat stosunków francusko-polskich.

Prezydentowi Francji podczas wizyty w Polsce nie będzie towarzyszyć małżonka Brigitte Macron.

Więcej w "Super Expressie".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy