Reklama

Reklama

"Super Express": Kaczyński dumny z Szydło

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podzielił się z redakcją "Super Expressu" wrażeniami z nocnej rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim po wystąpieniu Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim. Prezes PiS był zachwycony postawą szefowej rządu.

We wtorek w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata nt. przestrzegania praworządności w Polsce w kontekście zmian w Trybunale Konstytucyjnym i mediach publicznych. Działań polskiego rządu broniła m.in. premier Beata Szydło.

Jarosław Kaczyński śledził wydarzenia w Strasburgu w towarzystwie Antoniego Macierewicza. Następnie do późnych godzin nocnych omawiał debatę z Piotrem Glińskim. Wicepremier podzielił się wrażeniami z dyskusji z "Super Expressem".

"To było świetne wystąpienie. Byłem bardzo dumny, słuchając odpowiedzialnych słów pani premier. Pan prezes również był dumny. Wiem, że tak myślał, bowiem na bieżąco komentował na spotkaniu ze mną" - relacjonował w rozmowie z "SE".

Reklama

Procedura ochrony praworządności

13 stycznia KE rozpoczęła wobec Polski procedurę ochrony praworządności, której pierwszy etap ma polegać na wymianie informacji i wyjaśnieniach wątpliwości wokół reformy Trybunału Konstytucyjnego oraz dotyczących powołania jego sędziów. KE zamierza też przyglądać się reformom dotyczącym mediów publicznych.

Polski rząd, zgodnie z sugestią KE, zwrócił się o opinię w sprawie reformy TK do Komisji Weneckiej, czyli Europejskiej Komisji na rzecz Demokracji przez Prawo, która jest organem doradczym Rady Europy. Składa się ona z ekspertów w zakresie zagadnień konstytucyjnych i opiniuje projekty oraz ustawy przyjmowane w państwach Rady Europy, w szczególności w krajach, które przechodzą transformację ustrojową.

Opinia może zostać wydana w marcu br.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne