Reklama

Reklama

"Super Express": Duda chce dymisji Szydło i Macierewicza

Jarosław Kaczyński premierem, a Krzysztof Szczerski, dotychczasowy szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, szefem resortu spraw zagranicznych. Do tego zmiana szefa Ministerstwa Obrony Narodowej – tak według dziennika ma wyglądać, ustalony podczas spotkań Dudy i Kaczyńskiego, scenariusz rekonstrukcji rządu.

Kamil Szewczyk ujawnia na łamach "Super Expressu", że pomiędzy prezydentem Dudą a prezesem Kaczyńskim doszło do porozumienia. Prezydent ma ustąpić w sprawie ustaw sądowych, a zyskać większy wpływ na politykę zagraniczną i armię.

Z rządem mieliby pożegnać się m.in. Witold Waszczykowski i Antoni Macierewicz. Szefem resoru miałby zostać Szczerski, który - jak twierdzi informator gazety - "jako człowiek prezydenta dawałby gwarancję większego wpływu głowy państwa na sprawy zagraniczne".

Gazeta informuje również o konflikcie prezydenta Dudy z premier Beatą Szydło, po tym jak szefowa gabinetu skrytykowała głowę państwa za zawetowanie ustaw sądowych. Z tego powodu Duda namawia Kaczyńskiego, by objął stanowisko premiera.

Reklama

Więcej w "Super Expressie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy