Reklama

Reklama

"Super Express": 50 tys. zł dla fundacji w której działa żona ministra

Ministerstwo Kultury, na którego czele stoi Piotr Gliński, przyznało w tym roku 50 tys. zł dotacji dla fundacji "Stocznia". Co ciekawe, w radzie fundacji działa żona ministra Renata Koźlicka-Glińska. Wniosek o dotację złożono już po tym, jak Gliński zasiadł w fotelu ministra – ujawnia gazeta.

Sylwester Ruszkiewicz na łamach "Super Expressu" przygląda się dotacji przyznanej przez resort kultury fundacji "Stocznia". Organizacja, w której radzie zasiada Renata Koźlicka-Glińska, zajmuje się m.in. społecznymi badaniami, konsultacjami na szczeblu samorządowym i ogólnopolskim.

Reklama

30 listopada ubiegłego roku, a więc dwa tygodnie po tym, jak na czele ministerstwa stanął Piotr Gliński, fundacja złożyła w resorcie kultury dwa wnioski o dotacje. Jeden z nich, dotyczący projektu "Nasi mecenasi", uzyskał dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł.

Jak ustalił "Fakt", to jedyne środki, jakie otrzymała "Stocznia" od objęcia stanowiska przez Piotra Glińskiego. Pytana przez dziennikarza gazety fundacja uważa, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Natomiast w ministerstwie przekonują, że nie mieli świadomości, iż żona Glińskiego jest członkiem akurat tej Rady Fundacji.

Więcej w "Fakcie".

Dowiedz się więcej na temat: Minister Piotr Gliński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje