Reklama

Reklama

Sukces Tuska? Kaczyńska: To zasługa mojego ojca

- Katapultuje się do Brukseli , wcześniej przez wiele miesięcy ukrywając swoje plany, a nawet publicznie im zaprzeczając - tak pisze o Donaldzie Tusku w najnowszym numerze "wSieci", Marta Kaczyńska. Według córki zmarłego prezydenta, to osiągnięcia jej ojca przyczyniły się do obecnego sukcesu premiera.

- To bezdyskusyjnie prestiżowa funkcja, należna dużemu państwu UE, jakim jest Polska, ale w żaden sposób nie gwarantująca wzmocnienia pozycji naszego kraju  - czytamy w tygodniku "wSieci". - Warto w tym miejscu przypomnieć, że gdyby niewątpliwy sukces negocjacyjny prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas lizbońskiego szczytu UE w 2007 r., na skutek wejścia w życie pierwotnie proponowanych zmian traktatów, siła polskiego głosu w Radzie już od 2009 r. byłaby znacznie mniejsza niż obecnie. Trzeba także pamiętać, że to dzięki Lechowi Kaczyńskiemu termin obowiązywania korzystnych dla naszego kraju zasad liczenia głosów został przedłużony do 2014 r. (...) - dodaje Kaczyńska.

Reklama

Według Marty Kaczyńskiej "wyolbrzymiany przez prorządowe media sukces Donalda Tuska jest w istocie przede wszystkim jego osobistym, finansowym osiągnięciem".

Cały artykuł w dzisiejszym numerze tygodnika "wSieci".

FORUM: Sukces Tuska to zasługa Lecha Kaczyńskiego! Zgadzasz się?
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy