Reklama

Reklama

Sondaż TNS dla "GW": Co czwarty wyborca PiS popiera KOD

40 proc. Polaków popiera Komitet Obrony Demokracji – wynika z sondażu TNS dla "Gazety Wyborczej". Wśród przychylnych organizacji znalazł się co trzeci wyborca Andrzeja Dudy z pierwszej tury wyborów prezydenckich i 78 proc. głosujących na Bronisława Komorowskiego.

Przeciwnych działaniom KOD-u jest 28 proc. badanych, zaś 7 proc. osób nie ma na ten temat zdania. 25 proc. spośród badanych deklaruje, że nigdy o organizacji nie słyszało.

"KOD popierają najczęściej Polacy po 40. roku życia, z wyższym wykształceniem oraz z dużych miast (powyżej 100 tys. mieszkańców)" - czytamy w "GW".

Pod względem elektoratu partyjnego, KOD najbardziej popularny jest wśród wyborców Nowoczesnej (86 proc.), PO i SLD (67 proc. w obu przypadkach), PSL (66 proc.) i Razem (60 proc.).

Organizację popiera też co czwarty wyborca PiS.

Reklama

Niższe zaangażowanie

Stosunkowo wysokie poparcie dla KOD-u nie koresponduje jednak z równie dużym zaangażowaniem w organizowane protesty. 5 proc. badanych przyznaje, że co najmniej raz uczestniczyło w marszach KOD-u. Znacznie więcej deklaruje, że chciałoby się przyłączyć do kolejnych pikiet (5 proc.), lub rozważa taką możliwość (19 proc.).

Sondaż TNS dla "GW" został przeprowadzony 12-13 kwietnia na reprezentatywnej próbie liczącej 1000 dorosłych Polaków.

Więcej na temat badania w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy