Reklama

Reklama

Sondaż: Krakowianie już nie chcą Majchrowskiego

Za odwołaniem prezydenta prof. Jacka Majchrowskiego opowiedziałoby się w referendum aż 74,1 proc. krakowian - wynika z sondażu przeprowadzonego przez "Dziennik Polski" i "Gazetę Krakowską".

Sondaż pokazał, że referendum w sprawie odwołania prezydenta Krakowa byłoby skuteczne. Z badania wynika bowiem, że wzięłoby w nim udział 56,9 proc. ankietowanych.

Aż 74,1 proc. badanych zagłosowałoby za odwołaniem Majchrowskiego. W grupie tej dominują ludzie młodzi.

Jak ocenia politolog prof. Andrzej Piasecki, "głosowanie młodych ludzi przeciwko prezydentowi to symbol zmiany, w jakiej żyjemy od wyborów prezydenckich" i "chęci wymiany dotychczasowych elit".

Krakowskie gazety postanowiły zbadać podejście mieszkańców miasta do kwestii zorganizowania referendum po nominacji Jana Tajstera na dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Reklama

Tajster, przypomnijmy, ma zarzuty m.in. o molestowanie seksualne, mobbing, korupcję i niedopełnienie obowiązków  - jest oskarżony w 13 sprawach.

Zdaniem Grzegorza Lipca, cytowanego przez "Dziennik Polski" szefa PO w Krakowie, wyniki sondażu to żółta kartka dla prezydenta.

Majchrowski rządzi Krakowem od 13 lat i - jak zaznacza w swoim artykule Grzegorz Skowron - żadna z wpadek większego i mniejszego kalibru do tej pory mu nie zaszkodziła.

W badaniu przeprowadzonym przez "Dziennik Polski" i Gazetę Krakowską" przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Badania Opinii Publicznej Dobra Opinia, wzięło udział 1050 dorosłych mieszkańców Krakowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Afera Tajstera. "Przykład zaniechania i indolencji Majchrowskiego"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy