Reklama

Reklama

Sondaż IBRIS: Romans - prywatna sprawa posła

Większość Polaków uważa, że romans to prywatna sprawa posła – wynika z sondażu IBRiS, który po skandalu z posłem Stanisławem Piętą w roli głównej zamówiła "Rzeczpospolita".

Po skandalu w związku z romansem posła PiS Stanisława Pięty "Rzeczpospolita" sprawdziła, "kogo badani obwiniają za tę sytuację, jak oceniają romans polityka i czy uważają, że powinien to być temat medialnych doniesień".

"Większość respondentów uważa, że romans to prywatna sprawa posła, prawie 62 proc. obarcza odpowiedzialnością za skandal zarówno Piętę, jak i jego partnerkę, a głosy w sprawie informowania przez media o takich zdarzeniach są podzielone".

Czy pana/pani zdaniem media powinny informować o życiu prywatnym polityków (np. romansach, stanie zdrowia itd.)? - to jedno z pytań, jakie zadano ankietowanym.

Reklama

Opinie są podzielone. 43 proc. uważa, że tak. Przeciwnego zdania jest 49 proc. badanych, a 8 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

IBRIS zapytał też o ocenę romansu posła Stanisława Pięty. 52 proc. stwierdziło, że to jego "prywatna sprawa". Romans źle ocenia 38 proc. badanych, znalazła się nawet grupa 1,7 proc., która ocenia go pozytywnie.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy