Reklama

Reklama

​Sondaż dla "Super Expressu": Polacy nie chcą Kaczyńskiego na premiera

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu", Polacy nie chcą Jarosława Kaczyńskiego w roli premiera.

Instytut Badań Pollster, zapytał Polaków, czy Jarosław Kaczyński powinien ponownie zostać premierem. Odpowiedzi "tak" udzieliło 15 proc. ankietowanych, 12 proc. nie miało na ten temat zdania, a aż 73 proc. zadeklarowało, że nie chciałoby, aby Jarosław Kaczyński był ponownie premierem.

Jak wskazuje gazeta, sam Kaczyński również nie jest zainteresowany stanowiskiem premiera, co wielokrotnie deklarował. "Nie jestem człowiekiem, który pragnie zajmowania stanowisk" - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy".

"Kaczyński bardziej się sprawdza jako strateg, a nie formalny przywódca na stanowisku. I on o tym dobrze wie, dlatego to nie on, a Szydło jest premierem" - tłumaczy wyniki sondażu w rozmowie z "SE" prof. Kazimierz Kik, politolog z PAN.

Reklama

Instytut Pollster przeprowadził sondaż na zlecenie "Super Expressu" w dniach 23-25 maja na próbie 1026 dorosłych Polaków.

Więcej we wtorkowym wydaniu "Super Expressu".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy