Reklama

Sondaż dla "SE": PiS powinien poprzeć Donalda Tuska

Polacy chcą, by Prawo i Sprawiedliwość poparło kandydaturę Donalda Tuska na drugą kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" przez Instytut Badań Pollster.

Donald Tusk został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej w 2014 roku na dwa i pół roku. Jego kadencja upływa z końcem maja 2017 roku, ale zgodnie z unijnym traktatem może być wybrany na drugą kadencję.

Jak wynika z sondażu wykonanego na zlecenie "SE", Polacy chcą, by PiS poparło kandydaturę byłego szefa PO na drugą kadencję w Brukseli.

Ankietowani odpowiedzieli na pytanie: "Czy PiS powinien poprzeć kandydaturę Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej?".

51 proc. badanych osób odpowiedziało "tak", a 27 proc. "nie". 22 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat i wybrało odpowiedź "nie wiem".

Reklama

"Polacy uznali za słuszną zasadę, którą kierujemy się od lat, by wspierać wszystkich polskich kandydatów na stanowiska międzynarodowe" - skomentował dla "SE" Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS i wiceprzewodniczący Paramentu Europejskiego.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 23-25 maja na próbie 1026 dorosłych Polaków.

Więcej w "Super Expressie".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy