Reklama

Reklama

Sondaż dla "SE": PiS nadal mocno na prowadzeniu

Partia Jarosława Kaczyńskiego nadal prowadzi w sondażach i cieszy się poparciem aż 26 procent ankietowanych - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu". Kogo widzieliby Polacy w Pałacu Prezydenckim? Tutaj też nie ma niespodzianek. Nadal prowadzi obecny prezydent Andrzej Duda.

Z badania przeprowadzonego dla "Super Expresu" wynika, że tuż za Prawem i Sprawiedliwością znalazło się ugrupowanie Ryszarda Petru, które może liczyć na poparcie sięgające 21 procent.

Trzecie miejsce przypadło w udziale partii Grzegorza Schetyny. Na Platformę Obywatelską chce obecnie głosować 12 procent ankietowanych.

Czwartą lokatę z wynikiem sięgającym 10 procent zajął ruch Kukiz"15.

Dalej w sondażu uplasowały się kolejno: Sojusz Lewicy Demokratycznej z  4-procentowym poparciem oraz Polskie Stronnictwo Ludowe z identycznym wynikiem, czyli na poziomie 4 procent poparcia, Partia Razem (3 procent) i KORWiN (3 procent).

Reklama

Liczba niezdecydowanych, która udzieliła odpowiedzi "jeszcze nie wiem", sięga 17 procent.

Co ciekawe, gdyby obecnie miały się odbyć wybory prezydenckie, to wygrałby je ponownie Andrzej Duda. Chce na niego głosować 38 procent Polaków - wynika z badania.

Na drugim miejscu uplasował się Ryszard Petru z 17-procentowym wynikiem. Niewiele mniej ankietowanych oddałoby głos na obecnego prezydenta Europy, Donalda Tuska (16 procent badanych).  Za szefem RE uplasował się Paweł Kukiz, który cieszy się poparciem wśród 14 procent ankietowanych.

Sondaż zamykają Grzegorz Schetyna oraz Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem sięgającym 4 procent.

9 procent ankietowanych jest niezdecydowanych i udzielił odpowiedzi "nie wiem".

Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż w dniach 5-8 lutego na próbie 1116 dorosłych Polaków.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy