Reklama

Reklama

Sondaż dla "SE": Petru liderem opozycji

Partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż na prowadzeniu. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" wynika, że gdyby wybory odbyły się teraz, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na poparcie sięgające aż 26 procent. Badanie pokazuje ponadto, że na samodzielnego lidera opozycji wyrasta szef Nowoczesnej Ryszard Petru.

 Z sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" wynika, że drugie miejsce przypadło w udziale Nowoczesnej, która cieszy się obecnie poparciem sięgającym 19 procent.  Tuż za nią uplasowała się partia Grzegorza Schetyny. Chęć oddania na nią głosu deklaruje 12 procent ankietowanych. 

Reklama

Na czwartym miejscu - z poparciem sięgającym 10 procent -  znalazł się ruch Kukiz'15. Dalsze lokaty zajmują kolejno: Sojusz Lewicy Demokratycznej (6 procent poparcia), Partia Razem (5 procent poparcia), KORWiN (4 procenty poparcia) oraz PSL (2 procent poparcia).

15 procent badanych udzieliło odpowiedzi "nie wiem".

Jak wskazuje "Super Express" z porównania Grzegorz Schetyny i Ryszarda Petru, wynika ponadto, że wyborcy wiążą nadzieję przede wszystkim z szefem Nowoczesnej, który aspiruje do roli przywódcy opozycji. "Petru jest ideotwórczy i w tym kontekście wyrasta na naturalnego lidera opozycji, a być może na wyłączonego jej przedstawiciela" - puentuje dziennik.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama