Reklama

Reklama

Sondaż dla "SE": "Nie" dla matury z religii

W ramach planowanej rewolucji w oświacie Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważa, czy nie wprowadzić egzaminu z religii na maturze. Tymczasem Polacy podchodzą do tego pomysłu bardzo sceptycznie - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu".

Na pytanie "czy religia powinna być przedmiotem maturalnym" aż 82 procent badanych odpowiedziało "Nie". 

Pomysł poparło tylko 8 procent ankietowanych. 10 procent jest niezdecydowanych. 

Za wprowadzeniem religii na maturze opowiada się między innymi szefowa MEN, Anna Zalewska. Pomysł krytykują jednak poprzedni szefowie resortu.

"Świadectwo maturalne jest dokumentem zewnętrznego obiegu z pieczątką instytucji państwowej. Tymczasem państwo nie ma żadnego wpływu ani na treści, ani na poziom nauczania religii, a więc trudno brać odpowiedzialność za coś, na nauczanie czego nie ma wpływu" - zaznacza w rozmowie z "SE" Krystyna Łybacka, była minister edukacji narodowej i sportu.

Reklama

Podobnego zdania jest Joanna Kluzik-Rostkowska. "Matura sprawdza wiedzę. Jak więc miałaby sprawdzić wiarę?"- pyta w rozmowie z dziennikarzami "SE".

Sondaż przeprowadzono w dniach 26-28 kwietnia na grupie 1010 dorosłych Polaków przez Instytut Badań Społecznych Pollster.

Więcej w piątkowym wydaniu "Super Expressu".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy