Reklama

Reklama

Sondaż dla "SE": Księża powinni dawać paragony

Z sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" wynika, że Polacy chcą, żeby księża rozliczali wpływy z tacy, ślubów i pogrzebów za pomocą kas fiskalnych i wręczali wiernym paragony.

Na pytanie, czy księża powinni mieć kasy fiskalne, żeby rozliczać wpływy z tytułu ślubów, pogrzebów czy tak zwanych datków na tacę 77 procent ankietowanych udzieliło odpowiedzi "tak", 14 procent "nie", a 9 procent jest niezdecydowanych.

"To pokazuje, że duchowni powinni rozliczać się w bardziej przejrzysty sposób. Nadal bowiem jest tak, że księża niechętnie dzielą się informacjami na temat swojego stanu posiadania . A ten, jak wiadomo, u niektórych księży przewyższa zdecydowanie stan posiadania przeciętnego Polaka" - komentuje wyniki badania w rozmowie z "SE" prof. Antoni Kamiński, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.

Reklama

Kolorowy dziennik przy okazji sondażu przypomina też, że duchowni nie muszą odprowadzać podatku od datków składanych na tacę i są zwolnieni z prowadzenia ewidencji wymaganej przez przepisy podatkowe.

Badanie przeprowadził  Instytut Badań Pollster w dniach 23-25 maja na próbie 1026 dorosłych Polaków. Struktura próby była zgodna ze strukturą demograficzną dorosłych mieszkańców Polski. Maksymalny błąd statystyczny wyniósł 3 proc.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy