Reklama

Reklama

Soloch: Można rozpatrzyć bojkot mundialu w Rosji

Działania Polski wobec Rosji po zamachu na Siergieja Skripala powinny być konsultowane z Wielką Brytanią; można rozpatrzyć możliwość bojkotu mundialu w Rosji - powiedział cytowany przez portal wPolityce.pl szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Szef BBN był pytany przez portal wPolityce.pl o kryzys brytyjsko-rosyjski po ataku bronią chemiczną na byłego współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala i jego córkę.

Soloch ocenił, że w tej sprawie Polska powinna odpowiadać na działania Rosji. "Najważniejszym po ataku było okazanie Wielkiej Brytanii solidarności, co Polska i inne kraje uczyniła. Należy się teraz zastanowić nad solidarną odpowiedzią na rosyjskie działania" - powiedział cytowany przez portal Soloch.

Szef BBN podkreślił, że to nie Polska "powinna wskazywać jakiego rodzaju działania należy podjąć". "Wszystkie dalsze działania wobec Rosji powinny być konsultowane z Brytyjczykami" - podkreślił.

Reklama

Pytany o pomysł bojkotu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji szef BBN odpowiedział: "Taką możliwość można rozpatrzyć".

"Z pewnością Rosji zależy na tym przedsięwzięciu. Wszyscy spodziewali się, że w związku z dzisiejszymi wyborami prezydenckimi w Rosji, a w dalszej kolejności z mundialem, Rosja nie będzie zachowywać się w sposób agresywny, a okazało się zupełnie inaczej" - powiedział cytowany przez wPolityce.pl Soloch.

Dodał też, że zawsze po tego rodzaju wydarzeniach jak zamach na Skripala ich przebieg analizują polskie służby. "Analizuje się między innymi, jakie ewentualne konsekwencje takiego wydarzenia może ponieść Polska" - tłumaczył Soloch.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje