Reklama

Reklama

Siemoniak w "Rzeczpospolitej": Duda zmieni zdanie o armii

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" powiedział, że nie ma żadnych przesłanek, żeby sądzić, że "współpraca prezydenta Andrzeja Dudy z rządem premier Ewy Kopacz w sprawach bezpieczeństwa państwa będzie zła".

Minister dodał, że z jego strony prezydent "może się spodziewać otwartości na współpracę dla dobra Sił Zbrojnych RP i szacunku do swojego urzędu".

Nawiązując do słów Andrzeja Dudy z kampanii wyborczej, że polska armia jest zniszczona i zdegradowana, Siemoniak wyraził opinię, że nowy zwierzchnik Sił Zbrojnych zmieni zdanie, gdy uzyska dostęp do prawdziwych danych dotyczących wojska.

Szóstego sierpnia Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na prezydenta Polski.

Szczyt NATO w Warszawie

Minister Siemoniak spodziewa się, że w lipcu 2016 r. na szczycie NATO w Warszawie zapadną decyzje o wzmocnieniu trwałej obecności sojuszniczej we wschodniej Europie, w tym w Polsce.

Reklama

Korpus w Szczecinie w nowej roli, grupa integracyjna NATO w Bydgoszczy, szpica (VJTF), magazyny ciężkiego sprzętu armii USA, to konkretne, podjęte w ostatnim czasie decyzje zwiększające nasze bezpieczeństwo, powiedział Siemoniak.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy