Reklama

Reklama

Sellin w "Rzeczpospolitej": Muzeum Polokaustu? Nieporozumienie

Wiceminister kultury Jarosław Sellin komentuje na łamach gazety doniesienia o pomyśle budowy muzeum Polokaustu.

W rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem w "Rzeczpospolitej" Jarosław Sellin stanowczo odciął się do koncepcji budowy muzeum Polokaustu.

"Czy chcę budowy? Nie. To kompletne nieporozumienie. Ideę takiego muzeum zaproponował Marek Kochan w 'Rzeczpospolitej'. Nie popieram używania takiej nazwy" - zaznaczył wiceminister resortu kultury i dziedzictwa narodowego.

Jak tłumaczy Sellin, określenie Holokaustu "przyjęto używać do opisu wyjątkowego w dziejach ludzkości mordu na Żydach".

"Żydzi mają prawo oczekiwać, żeby Holokaust kojarzył się tylko z ich wyjątkową tragedią. Używanie pojęcia Polokaust w sposób dla mnie zrozumiały krzywdziłoby żydowską wrażliwość. (...) Budowy muzeum Polokaustu nie będzie" - oświadczył.

Reklama

"Rzecznik PO może mieć kłopoty prawne"

Na łamach "Rzeczpospolitej" Sellin odniósł się również do słów Jana Grabca. Rzecznik Platformy Obywatelskiej po zawieszeniu senatora Waldemara Bonkowskiego za publikację antysemickiego filmu napisał: "Gdyby prezes Kaczyński zawieszał każdego antysemitę z PiS, wkrótce mieliby kłopot ze zgłoszeniem list wyborczych..."

"Oskarżanie PiS o antysemityzm jest nikczemnością. Proszę pan Grabca o nazwiska antysemitów z PiS i dowody na to, inaczej może mieć kłopoty prawne" - powiedział wiceminister.  

Cały wywiad w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy