Reklama

​"SE": Prezes PiS obrażony na ojca Rydzyka

Na 27. urodzinach Radia Maryja zabrakło Jarosława Kaczyńskiego. Jak wskazuje "Super Express", nie był to przypadek, a efekt sporu, jaki narodził się między prezesem PiS a ojcem Tadeuszem Rydzykiem.

W sobotnich uroczystościach w Toruniu z okazji 27. urodzin Radia Maryja udział wzięli czołowi politycy PiS. Nie zabrakło m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego czy ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Uwagę uczestników i komentatorów przykuł brak Jarosława Kaczyńskiego.  

Jak podkreśla dziennik, prezes PiS ostatni raz był obecny na urodzinach Radia Maryja w 2015 roku, ale w 2016 i 2017 roku przesyłał specjalny list z życzeniami, którego zabrakło w tym roku.

"Po raz pierwszy prezes tak wyraźnie i oficjalnie odciął się od Radia Maryja. To efekt konfliktu z o. Tadeuszem Rydzykiem. Kilka razy były próby pojednania, nawet spotkania. Ale nic z tego nie wyszło" - czytamy.

Reklama

Ojcu Rydzykowi mają nie podobać się m.in. decyzje personalne Kaczyńskiego, a także brak wyraźnego odzewu na prośby o zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej.

Więcej w "Super Expressie". 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama