Reklama

Reklama

"SE": Polityk PiS chce zmian w 500 plus

Tadeusz Cymański z Prawa i Sprawiedliwości opowiada się za rewizją programu "Rodzina 500 plus". Polityk jest zdania, że świadczenia powinny otrzymywać wszystkie samotne matki.

Sztandarowy projekt rządu, chociaż pomógł wielu rodzinom wyjść z biedy, ma swoje wady. Kto wie, czy nie najpoważniejszą, nie jest brak wsparcia dla samotnych matek, które minimalnie przekraczają próg dochodowy.

W chwili obecnej, aby otrzymać pomoc z rządowego programu na pierwsze dziecko, dochód na członka rodziny nie może przekraczać 800 zł. "Super Express" opisał przypadek pani Iwony, która straciła prawdo do świadczenia, ponieważ zarabiała o... 7,28 zł za dużo. Takich osób oczywiście jest więcej.

Według wiceszefa PiS Tadeusza Cymańskiego sytuacja ta wymaga zmiany, a samotne matki powinny otrzymać wsparcie kosztem dobrze sytuowanych rodzin.

Reklama

"Jestem za tym, aby 500 zł nie dostawały te rodziny, w których dochód na członka rodziny wynosi powyżej 3 tys. zł. W zamian programem trzeba jak najskuteczniej objąć samotne mamy z dziećmi. One wymagają szczególnej troski, bo są pozostawione często same sobie" - apeluje Tadeusz Cymański.

Więcej w "Super Expressie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy