Reklama

Reklama

"SE": Polacy chcą wcześniejszych wyborów? Nowy sondaż

Polacy mają dość kryzysu sejmowego i chcieliby, aby doszło do przedterminowych wyborów - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" i NOWEJ TV.

Reklama

W sondażu ankietowani odpowiedzieli na pytanie: "Czy uważasz, że w Polsce powinny się odbyć przedterminowe wybory do Sejmu?".

Reklama

Odpowiedzi "tak" udzieliło 48 proc. badanych. Negatywnie o pomyśle przedterminowych wyborów wypowiedziało się 37 proc. ankietowanych. 15 proc. badanych nie ma zdania na ten temat i wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Sondaż przeprowadzono w dniach 2-3 stycznia 2017 roku na grupie 1047 dorosłych Polaków.

Przełom w sprawie kryzys sejmowego?

Dziś o godz. 14.00 ma dojść do spotkania marszałka Senatu z liderami partii parlamentarnych dotyczącego rozwiązania kryzysu w Sejmie.

Swój udział potwierdzili Jarosław Kaczyński, Ryszard Petru, Paweł Kukiz, Władysław Kosiniak-Kamysz. "Nie mogłem dodzwonić się do Grzegorza Schetyny. Wysłałem SMS-a, wysłaliśmy również inne informacje. Również tą drogą bardzo serdecznie pana przewodniczącego Grzegorza Schetynę zapraszam na godz. 14.00 do Senatu" - powiedział na konferencji marszałek Karczewski.

Kryzys sejmowy wybuchł 16 grudnia 2016 roku w sali plenarnej Sejmu. Od tego czasu przebywają tam posłowie PO i Nowoczesnej, którzy rozpoczęli protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił wówczas obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 rok i ustawą dezubekizacyjną.

Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum. Marszałek Sejmu zapewnił, że w głosowaniach brała udział wymagana w konstytucji liczba posłów oraz, że każdy z posłów mógł wejść do sali głównym wejściem i brać udział w każdym głosowaniu.

Najbliższe posiedzenie Sejmu jest zaplanowane na środę 11 stycznia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje