Reklama

"SE": PiS chce przejąć posłów Kukiz'15

W PiS trwają rozmowy z politykami ruchu Kukiz'15, chodzi o przejęcie posłów - donosi "Super Express", powołując się na rozmowę z "politykiem PiS z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego".

"Musimy dążyć do większości konstytucyjnej, żeby przeforsować nasz program" - cytuje anonimowego polityka PiS "Super Express".

Z ustaleń gazety wynika, że PiS chciałoby przejąć posłów z frakcji "kornelowców, narodowców i wolnościowców". Partia ma być zainteresowana takimi nazwiskami jak Kornel Morawiecki, Jerzy Jachnik, Małgorzata Zwiercan czy Jacek Wilk.

"Nie wykluczam, że jakieś pojedyncze osoby mogą przejść do PiS. Ja propozycji nie otrzymałem" - mówi "SE" Jacek Wilk.

To nie pierwszy raz, kiedy mówi się o "podkupywaniu posłów" Kukiz'15. Tuż po wyborach parlamentarnych pojawiły się spekulacje na temat ewentualnego przejścia do PiS wspomnianych wcześniej narodowców.

Reklama

Pytany wówczas o tę sprawę prezes Ruchu Narodowego i poseł Kukiz'15 Robert Winnicki mówił tak: "to zupełne plotki". "Gdybyśmy chcieli być w PiS, zapisalibyśmy się do niego wiele lat temu, a nie tworzyli struktury narodowe, które dzisiaj występują w szerokiej koalicji antysystemowej pod egidą Pawła Kukiza" - przekonywał.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kukiz'15

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy