Reklama

Reklama

"SE": Oni drżą przed Schetyną. Znane nazwiska na czarnej liście

Po tym, jak Grzegorz Schetyna został wybrany nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, w partii trwają zakłady, który z jego rywali będzie "grillowany" jako pierwszy. Na czarnej liście pojawia się między innymi nazwisko byłej premier Ewy Kopacz, szefa "spółdzielni" Cezarego Grabarczyka, czy "barona" z Dolnego Śląska, Jacka Protasiewicza. Kulisy partyjnych rozgrywek odsłania "Super Express".

O nowym szefie Platformy Obywatelskiej można powiedzieć jedno - nie zapomina i nie wybacza  - ostrzega Super Express".

"Kopacz doskonale wie, że jej kariera w partii dobiegła końca. Podobnie jest z innymi politykami, którzy przez ostatnie lata narazili się Grześkowi. Ułoży partię tak, by mu nikt nie podskoczył" - zdradza w rozmowie z gazetą jeden z parlamentarzystów PO.

Czy Schetyna pozbędzie się byłej premier? Wiele na to wskazuje. "Ewa Kopacz, co prawda, zrobiła Schetynę ministrem spraw zagranicznych, ale w zasadzie cały czas byli na politycznej ścieżce wojennej. Wielokrotnie w ostatnich miesiącach publicznie się krytykowali" -  argumentuje w rozmowie z gazetą poseł PO.

Reklama

Powody do niepokoju ma zapewne także Cezary Grabarczyk, który budował antyschetynową opozycję. Największym wrogiem Schetyny jest jednak Jacek Protasiewicz. Jak przypomina "SE",  były europoseł  od lat walczy na Dolnym Śląsku z ludźmi Schetyny oraz odebrał mu szefowanie dolnośląskimi strukturami partii.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy