Reklama

"SE": Koniec "stypendium wolności". Komornik na koncie Mateusza Kijowskiego?

Były lider KOD Mateusz Kijowski otrzymał 32 tys. zł w ramach akcji "stypendium wolności". To pokłosie słów Kijowskiego, który żalił się, że nie ma środków na przeżycie świąt. Teraz okazuje się, że jego pieniądze zostały zajęte przez komornika - informuje środowy "Super Express".

Były lider KOD ma niemały dług do spłacenia. To ponad 95 tys. zł zaległości alimentacyjnych i kolejne 55 tys. długu na rzecz funduszu alimentacyjnego - podaje "SE". Co więcej, Kijowski nie pracuje i żalił się, że nie ma funduszy, by przeżyć święta. Naprzeciw potrzebom byłego lidera KOD wyszła siostra posłanki PiS Krystyny Pawłowicz - Elżbieta. Kobieta zorganizowała internetową zbiórkę, podczas której zebrano aż 32 tys. zł.

Kijowski prawdopodobnie nie zobaczy tej gotówki.

Jak twierdzi cytowany przez "SE" mecenas Lech Obara, pieniądze powinny trafić do dzieci Mateusza Kijowskiego. On sam będzie musiał zadowolić się kwotą równą minimalnemu miesięcznemu wynagrodzeniu. W jego kieszeni zostanie zatem 1500 zł netto.

Sprawy nie komentuje żadna ze stron. "Komornik jest zobowiązany zachować okoliczności w tajemnicy" - powiedziała na łamach dziennika komornik prowadząca sprawę Kijowskiego.

Więcej w "Super Expressie".

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy