Reklama

"SE": Kaczyński za Szydło? Najnowszy sondaż

W ostatnim sondażu preferencji wyborczych Platforma Obywatelska wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość. Jaki ruch wykona prezes partii, żeby jego ugrupowanie mogło wrócić na pierwsze miejsce? Z pewnością nie powinien dążyć do zastąpienia premier Beaty Szydło – wynika z informacji "Super Expressu".

Prawo i Sprawiedliwość długo cieszyło się największym zaufaniem Polaków. Do czasu. Wczoraj opublikowano wyniki sondażu Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie Faktów TVN i TVN24.

Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 PO (31%) wyprzedziło PiS (29%). Kolejne lokaty zajął ruch Kukiz’15 (10%), SLD (6%) oraz Nowoczesna (5%).

Premier Kaczyński?

Jak na utratę pozycji lidera zareaguje szefostwo PiS? Jedną z hipotetycznych możliwości jest objęcie stanowiska premiera przez Jarosława Kaczyńskiego. Wariant ten, wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "SE" i NOWEJ TV, nie cieszy się jednak poparciem społecznym.

Reklama

Na pytanie "czy Jarosław Kaczyński powinien zastąpić Beatę Szydło jako premier" aż 64% ankietowanych odpowiedziało negatywnie, 22% było na tak, a pozostali nie mieli zdania.

Więcej w "Super Expressie".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy