Reklama

Reklama

"SE": Jaka była przyczyna śmierci Moniki Zbrojewskiej?

Była wiceminister sprawiedliwości Monika Zbrojewska zmarła kilka dni temu w swoim domu w Łodzi. "Super Express" informuje, że przyczyną śmierci 43-leniej kobiety było przedawkowanie leków.

Monika Zbrojewska zajmowała stanowisko wiceminister sprawiedliwości do 23 października, kiedy to została odwołana z tej funkcji. Powodem odwołania był fakt, że tego dnia została zatrzymana przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu.

Minister sprawiedliwości Borys Budka zdecydował o dymisji Zbrojewskiej, ponieważ, jak mówił, nie ma znaczenia, czy za kierownicę pod wpływem alkoholu wsiada zwykły obywatel, czy minister.

"Super Express" informuje, że była wiceminister sprawiedliwości została znaleziona w swoim mieszkaniu w Łodzi przez siostrę. Jak podaje gazeta, prawdopodobnie Monika Zbrojewska wzięła za dużą ilość leków, które w konsekwencji spowodowały śmierć kobiety.

Reklama

Stołeczna prokuratura wszczęła postępowanie, które ma wyjaśnić to tragiczne zdarzenie. 

- Zdecydowaliśmy się na wszczęcie śledztwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci, by poznać przyczynę zgonu kobiety - oświadczył prokurator Przemysław Nowak, rzecznik stołecznej prokuratury, cytowany w "Rzeczpospolitej". 

Reklama

Reklama

Reklama