Reklama

Reklama

"SE": Instrukcja dla posłów PiS po wecie Dudy

Zdziwienie, zaskoczenie i rozczarowanie – to częste słowa, jakie padają z ust polityków Prawa i Sprawiedliwości po tym, jak prezydent Andrzej Duda zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Po poniedziałkowym oświadczeniu głowy państwa w sprawie ustaw zmieniających polskie sądownictwo, w Prawie i Sprawiedliwości zawrzało. Szefostwo partii spodziewało się, że prezydent podpisze komplet ustaw, tymczasem ten zaskoczył swoje środowisko polityczne, wetując nowe przepisy o SN i KRS.

Zdziwienie i zaskoczenie

Reklama

W siedzibie partii na Nowogrodzkiej trwały burzliwe narady obozu rządzącego, ustalano także na przekaz, jaki pójdzie do mediów po decyzji prezydenta. "Super Express" opublikował w czwartek instrukcję, jaką mieli otrzymać politycy PiS.

Kilkukrotnie położono w niej nacisk na zdziwienie i zaskoczenie decyzją prezydenta, a także podkreślono, że postulaty zgłoszone wcześniej przez Andrzeja Dudę zostały uwzględnione w ustawach.

"Prezydent Duda podjął się wystąpić z inicjatywą reformy wymiaru sprawiedliwości, wziął na siebie wielką odpowiedzialność. Będziemy uważnie się temu przyglądać i śledzić kolejne kroki" - czytamy w instrukcji.

Trójpodział władzy

W notatce zaznaczono, że niebawem dojdzie do spotkania premier Beaty Szydło z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, "by omówić, co w takiej sytuacji, powinien zrobić rząd".

"Nie rezygnujemy z reformy sądownictwa. (...) Musimy przywrócić realny trójpodział władzy" - mieli podkreślać w rozmowie z mediami politycy obozu rządzącego.

Więcej w "Super Expressie"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy