Reklama

Reklama

"SE": Gigantyczne odprawy dla Szyszki i Macierewicza

Były minister środowiska Jan Szyszko i były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz otrzymali "na odchodne" gigantyczne odprawy - podaje "Super Express". Jak wynika z oświadczeń majątkowych byłych ministrów za 2018 rok, Macierewicz otrzymał 72 tys. złotych odprawy, a Szyszko 58 tys.

Jak podaje "Super Express", to odprawy i ekwiwalenty za niewykorzystany urlop.

Według MON, Macierewicz "miał prawo po odwołaniu do zachowania trzymiesięcznego wynagrodzenia, bo swoją funkcję sprawował dłużej niż 12 miesięcy". Do kwoty 72 tysięcy złotych wliczono również pieniądze za 23 dni niewykorzystanego urlopu.

Na pytania dziennika o Jana Szyszkę, który otrzymał 58 tysięcy złotych odprawy, Ministerstwo Środowiska nie odpowiedziało. 

Jak przypomina "Super Express", Szyszko to poseł, który otrzymuje najwyższą emeryturę spośród wszystkich seniorów w Sejmie - 7,3 tys. złotych miesięcznie.

Reklama

Więcej w "Super Expressie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy