Reklama

Reklama

Schetyna w "Rzeczpospolitej": Trzeba wrócić do formatu genewskiego

O powrót do formatu genewskiego rozmów na temat przyszłości Ukrainy apeluje minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Polityk przypomina, że format genewski (UE, USA, Ukraina, Rosja, OBWE) został w ostatnim czasie zastąpiony przez normandzki (Niemcy, Francja, Ukraina, Rosja). Obecność polskiego polityka w tych rozmowach nie zbuduje nowej narracji na Ukrainie, twierdzi szef MSZ.

Sprawa jest na tyle poważna, a konflikt między Rosją a Ukrainą tak głęboki, że wymaga podniesienia na najwyższy poziom dyskusji, negocjacji i rozwiązań. Bez zaangażowania Amerykanów, bez zaangażowania Unii Europejskiej jako całości, czyli bez powrotu do formatu genewskiego, szansa na kompleksowe rozwiązanie jest niewielka, ocenia Schetyna.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy