Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Zwrot kosztów urlopu przez sinice?

Zmienna pogoda i pojawienie się sinic w Bałtyku wywołało falę odwołań rezerwacji nad morzem. Czy turyści mają prawo do zwrotu kosztów urlopu? – zastanawia się gazeta.

"Niepokojący wzrost zamkniętych kąpielisk w Polsce ze względu na sinice spowodował, że coraz częściej turyści skracają swój wakacyjny pobyt nad morzem, próbując dogadać się z właścicielami obiektów noclegowych zamiast całkowicie rezygnować z wyjazdu. Stąd liczba odwołanych rezerwacji nie jest na razie tak wielka" - mówi "Rzeczpospolitej" Grzegorz Kołodziej z serwisu Nocleg.pl.

Rezerwacja wiąże się z wpłatą zadatku, który nad Morzem Bałtyckim średnio wynosi 28 proc. wartości rezerwacji. Jej anulowanie to strata zarówno dla hotelarzy, jak i gości. 

Reklama

Zdaniem Tomasza Koniecznego, radcy prawnego specjalizującego się w prawie konsumenckim, hotele czy pensjonaty nie ponoszą odpowiedzialności za jakość plaży czy wody. "Nie można więc zrezygnować z wyjazdu lub skrócić pobytu i żądać zwrotu pieniędzy tylko dlatego, że Bałtyk opanowały sinice" - ocenia prawnik.

Więcej w "Rzeczpospolitej".  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy