Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Zjednoczenie prawicy coraz bliżej?

Start z list PiS szerszego obozu prawicy jest bliski uzgodnienia. W poniedziałek dojdzie do pierwszego od trzech lat spotkania lidera Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą - zapowiada „Rzeczpospolita”.

Dziennik pisze, że na fali oburzenia taśmami z podsłuchanych rozmów czołowych polityków koalicji rządzącej ujawnionymi przez "Wprost", Solidarna Polska powinna poprzeć profesora Piotra Glińskiego. Ten naukowiec już drugi raz jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na szefa rządu. Głosowanie ws. konstruktywnego wotum nieufności zaplanowane jest na 9 lipca.

Jak wynika z informacji "Rzeczpospolitej", mimo pewnego zbliżenia stanowisk, partia Zbigniewa Ziobry do porozumienia z PiS podchodzi ostrożnie.

"Dotarły do nas przecieki z posiedzenia Komitetu Politycznego PiS" - tłumaczy "Rz" jeden z posłów ugrupowania. "Wynika z nich, że oferta ma być dla ziobrystów upokarzająca. Sam lider miałby startować do Senatu z okręgu, w którym PiS nie miał dotąd mandatu. Reszta zaś dostałaby miejsca na listach do Sejmu, ale nie zostałyby one teraz określone".

Reklama

Po dwóch rozmowach Kaczyńskiego z szefem Polski Razem Jarosławem Gowinem to spotkanie z Ziobrą jest kolejnym, którego celem jest wyborcza współpraca prawicy. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że na sobotę 12 lipca zaplanowany jest kongres zjednoczeniowy. Odbędzie się on już po głosowaniu nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska.

więcej na ten temat - na stronach "Rzeczpospolitej"Dowiedz się więcej na temat: Prawo i Sprawiedliwość | Solidarna Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje