Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Ukraińcy chcą do Polski

Padł rekord popularności Polski wśród przybyszów z Ukrainy - informuje Bartosz Marczuk w "Rzeczpospolitej". Powodem jest wojna i kryzys za Bugiem.

Od stycznia do listopada ubiegłego roku o pracę w naszym kraju oficjalnie ubiegało się aż 359 tys. osób. To o ponad 134 tys. więcej niż w całym 2013 r. Jak czytamy w gazecie, to korzystne zjawisko, bo przyjeżdża do nas armia pracowników o niskich wymaganiach płacowych. 

Reklama

W 2014 roku padła też rekordowa liczba Ukraińców, ubiegających się o status uchodźcy - było ich 2318 (w poprzednich latach średnio do 86 osób starało się o taki status). 

Paweł Kowal w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem zauważa, że mimo wiarygodnych sygnałów, że władza widzi związek pomiędzy bezpieczeństwem Polski, a interwencją Rosji na Ukrainie, Polacy tę zależność zauważają. "Jeżeli ktoś mieszka w Lublinie albo w Rzeszowie (...) to musi widzieć, że totalnie załamanie się ukraińskiej gospodarki, które jest blisko, będzie oddziaływało i na jego interesy." - zauważa polityk "Polski Razem". 

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej" i na stronie: rp.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje