Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Starsi wybierają śmierć

6165 Polaków odebrało sobie życie w 2014 r. Kolejne dwa tysiące podjęło próbę samobójczą - alarmuje "Rzeczpospolita" w oparciu o dane Komendy Głównej Policji.

Jak dotąd najwięcej samobójstw popełniały osoby między 55. a 59. rokiem życia.

Tymczasem w 2014 r. zaobserwowano nowe zjawisko: wzrosła liczba samobójstw osób starszych - w wieku 65-69 lat. Było ich 368, czyli o 74 więcej niż rok wcześniej.

Eksperci sugerują, że wpływ na to może mieć niedawne wprowadzenie zmian emerytalnych.

"Upragniony moment oddalił się, ludzie nastawili się na emeryturę, a okazało się, że muszą dalej pracować. Niektórym brak sił, inni nie mają pracy" - mówi "Rzeczpospolitej" socjolog, prof. Mariusz Jędrzejko.

Reklama

Więcej:  http://www.rp.pl

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy