Reklama

Reklama

​"Rzeczpospolita": Skrywana akcyza obejmie także e-papierosy

Podwyżki akcyzy od 1 stycznia mają być szersze niż to przewidziano w rządowym projekcie - pisze środowa "Rzeczpospolita". Podatek ten ma objąć także płyn do e-papierosów w wysokości 55 gr za 1 ml. Dotąd planowano obciążenie ich akcyzą od 1 lipca 2020 r.

"W ostatnich latach co piąty rządowy projekt ustawy był przyjmowany bez konsultacji. Tak, jak najnowsza podwyżka akcyzy" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Dziennik przypomina, że w nocy z wtorku na środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy podwyższającej akcyzę na wyroby tytoniowe i alkoholowe o 10 proc. Rada Ministrów przyjęła go w tzw. trybie odrębnym, bez konsultacji z zainteresowanymi podmiotami.

Reklama

"Wywołało to oburzenie organizacji gospodarczych, szczególnie z branży tytoniowej i alkoholowej. Wskazywano, że podwyżki były większe niż zapowiedziane wcześniej w wieloletnim planie finansowym państwa na lata 2019-2020" - czytamy.

Jak się dowiedziała "Rzeczpospolita", podwyżki akcyzy od 1 stycznia mają być nawet szersze, niż przewidziano to w rządowym projekcie.

"Podatek ten ma objąć już od 1 stycznia także płyn do e-papierosów w wysokości 55 gr za 1 ml. Dotąd planowano obciążenie ich akcyzą od 1 lipca 2020 r. Rozszerzenie podwyżek ma nastąpić w drodze poprawki poselskiej" - napisała gazeta.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy