Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Senat będzie miał nowa siedzibę?

Izba wyższa parlamentu będzie miała nową siedzibę. Senat szykuje również ofensywę medialną – ustaliła gazeta.

Wiktor Ferfecki na łamach "Rzeczpospolitej" ujawnia plany budowy nowej siedziby Senatu. Budynek miałby zostać wzniesiony na terenie parlamentu od strony ulicy Górnośląskiej, gdzie obecnie znajduje się zaplecze ogrodników. 

Według gazety w grę wchodzą również inne lokalizacje: miejsce niedaleko parkingu senackiego, osiedle Jazdów i Zamek Ujazdowski.

Gdyby jednak budynek powstał przy Górnośląskiej, miałby kilka kondygnacji podziemnych i właśnie pod poziomem gruntu mieściłaby się nowa sala obrad. Tak jak sala sejmowa, Senat nie miałaby dostępu do światła dziennego.

Reklama

Nowy budynek Senatu jest potrzebny, gdyż obecnie senatorom jest za ciasno - przekonują senatorowie. Co do tego panuje zgodność wszystkich opcji politycznych.

Planowana jest również ofensywa medialna, mająca na celu lepsze informowanie o pracach izby wyższej parlamentu.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy