Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Sejmowa rozgrywka o legalny poker

Rośnie ponadpartyjna koalicja na rzecz zalegalizowania pokera sportowego w Polsce - informuje "Rzeczpospolita".

Parlamentarny Zespół ds. Efektywnej Regulacji Gry w Pokera - tak będzie się nazywał najnowszy z zespołów w Sejmie. Jego założycielem jest Artur Górczyński z Ruchu Palikota, ale w skład mają wejść posłowie ze wszystkich klubów poza Solidarną Polską.

Reklama

- Chcemy do Sejmu zapraszać gości i przekonywać, że złe prawo trzeba zmienić  - tłumaczy Górczyński. O rosnącej determinacji lubiących pokera posłów może też świadczyć to, że w marcu, po raz pierwszy od dwóch lat, tą grą karcianą zajęła się Sejmowa Komisja Sportu.

Powód? Choć na całym świecie popularność tej gry szybko rośnie, w Polsce poker jest praktycznie - poza kasynami - zakazany. Nawet wtedy, gdy gra nie toczy się o pieniądze. To efekt uchwalonej w 2009 roku w błyskawicznym tempie nowelizacji ustawy hazardowej.

Jakie są szanse na to, że rząd zgodzi się na złagodzenie przepisów? - Nie przewidujemy regulacji dotyczących pokera z nazwy sportowego  - mówił w marcu na posiedzeniu komisji wiceminister finansów Jacek Kapica, który odpowiada za politykę dotyczącą hazardu.

Dowiedz się więcej na temat: Sejm RP | poker | zespół

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje