Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Sejm nie oszczędza. Nowe tablice za 2 mln zł

Sejm zamierza zapłacić 2 mln zł za nowe tablice, na których prezentowane będą wyniki głosowań. W internecie wyświetlacze można kupić znacznie taniej - donosi w środę "Rzeczpospolita".

W projekcie budżetu Kancelarii Sejmu na 2019 r. znalazła się pozycja "zakup wyświetlaczy wielkoformatowych". Sejm chce przeznaczyć na ten cel aż 2 mln zł - informuje "Rzeczpospolita".

Na sali obrad znajdują się obecnie dwie tablice do prezentacji wyników - po lewej i prawej stronie. Politycy opozycji sądzili jednak, że za tak wysoką kwotę Sejm zamierza kupić nie dwa, a kilkadziesiąt nowych urządzeń. 

"Zapytałem szefową Kancelarii Sejmu o liczbę wyświetlaczy, a gdy udzieliła odpowiedzi, wszystkich zamurowało" - relacjonuje w rozmowie z dziennikiem poseł PO Tomasz Głogowski.

Agnieszka Kaczmarska poinformowała, że chodzi wyłącznie o zakup dwóch nowych ekranów. Nie wyjaśniła, skąd tak duża kwota.

Reklama

Jak informuje "Rzeczpospolita", w internecie tablice można kupić znacznie taniej. Dla przykładu ekran o największej oferowanej przekątnej - 96 cali, który może pracować przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, kosztuje od 50 do 70 tys. zł. Zdarzają się też modele przekraczające 100 tys. zł - czytamy w gazecie.

Centrum Informacyjne Sejmu zapewnia, że "Kancelaria Sejmu wybierze rozwiązanie najtańsze spośród spełniających wymogi techniczne".

Więcej w "Rzeczypospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy