Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Rodziny gejowskie pod lupą

Badanie ankietowe na próbie 1,1 tys. osób i kilkadziesiąt pogłębionych wywiadów - tak będzie wyglądać największe w historii badanie związków, jakie tworzą w Polsce homo- i transseksualiści, zapowiada "Rzeczpospolita".

Twórcy projektu "Rodziny z wyboru" utrzymują, że badanie jest niezbędne, bo ten temat praktycznie nie został w Polsce przebadany. Przeciwnicy mówią jednak, że wyniki z góry są znane, a badanie ma służyć naciskowi na polityków debatujących nad związkami partnerskimi.

Reklama

- W Polsce żyje ponad dwa miliony osób nieheteroseksualnych. Około połowa tworzy związki intymne. Wiele wychowuje dzieci. Jednak niewiele o nich wiadomo, bo jeśli ktoś już badał takie związki, to na niewielkiej próbie, przykładowo 30 osób, mówi dr hab. Joanna Mizielińska z Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk.

To ona stoi na czele zespołu, prowadzącego projekt. Formalnie jest on realizowany w Instytucie Psychologii PAN, choć w praktyce odbywa się za pieniądze z zagranicznego grantu. Pieniądze wyłożyła Europejska Rada ds. Badań Naukowych. Badanie ma potrwać do 2015 roku, a pierwsze wstępne wyniki mają być znane już za rok.


Dowiedz się więcej na temat: homoseksualiści

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje