Reklama

"Rzeczpospolita": Rekordowa liczba urodzeń

Polacy częściej decydują się na powiększenie rodziny. Wszystko wskazuje na to, że 2017 r. zakończy się w Polsce rekordową liczbą ponad 400 tys. urodzeń - informuje "Rzeczpospolita".

Z danych GUS wynika, że od stycznia do października 2017 r. urodziło się w Polsce 341,1 tys. dzieci. To o 21,5 tys. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

Urzędnicy z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zdradzają w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że po cichu liczą na rekordowe zakończenie 2017 r. Szacuje się, że w tym roku urodzi się 406 tys. dzieci. W 2016 r. przyszło ich na świat 385 tys. 

Eksperci zastrzegają jednak, że nie można jeszcze mówić o wyżu demograficznym. - W demografii powstała dziura, którą niełatwo będzie zasypać - podkreśla w rozmowie z dziennikiem prof. Ewa Budzyńska, socjolog z Uniwersytetu Śląskiego. 

Reklama

Resort rodziny przypisuje wynik m.in. programowi "500 plus". - Poczucie stabilności zatrudnienia, ale też tego, że pieniądze z 500 plus wpływają regularnie, daje Polakom poczucie życiowej stabilności - ocenia w "Rzeczpospolitej" wiceminister Bartosz Marczuk.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy