Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Protasiewicz boi się rządów Kaczyńskiego

Szef dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej Jacek Protasiewicz mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", że obawia się powrotu do władzy Jarosława Kaczyńskiego.

Polityk jest przekonany, że za rządów prezesa PiS Polska znajdzie się w gronie państw hamujących integrację europejską. Dla Wielkiej Brytanii taki wybór to kwestia taktyczna, dla nas - strategiczna. Byłby to niebezpieczny błąd, bo ryzykowalibysmy pozostanie sam na sam z sąsiadem o nieskrywanych ambicjach imperialnych.

Drugi powód obaw Protasiewicza, to poglądy Kaczyńskiego na gospodarkę. - On nie złoży deklaracji, że jesteśmy zainteresowani wejściem do strefy euro; zapowiada, że w ewentualnym referendum PiS będzie przeciw przyjęciu eurowaluty. Kaczyński wierzy w wyższość własności państwowej, a w prywatnym biznesie dostrzega głównie przestępców i nieuczciwe transakcje. Jego rządy nie będą dobrym czasem dla polskich przedsiębiorców, ostrzega poseł PO.

Reklama

Protasiewicz obawia się też, że ważnym motywem podejmowania decyzji przez Kaczyńskiego będzie chęć zemsty na tych, którzy - w jego przekonaniu - uczestniczyli w zamachu smoleńskim. Mam więcej niż przekonanie, mówi polityk PO, że zamachu nie było. Że katastrofa smoleńska była wynikiem splotu nieszczęśliwych przypadków. Ale Jarosław Kaczyński jest przekonany, że działania były celowe, co wróży nową "wojnę domową".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje