Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Praworządność a unijne dotacje. Sondaż

41,3 proc. ankietowanych twierdzi, że wypłata środków unijnych powinna być uzależniona od stanu praworządności. Przeciwnie uważa 47,2 proc. badanych, a zdania nie ma 11,5 proc. – wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że stosunek do uzależnienia pieniędzy z UE od praworządności jest silnie spolaryzowany - bardziej podzieleni są wyborcy opozycji.

Z sondażu IBRiS dla gazety wynika, że 66 proc. głosujących na PiS sprzeciwia się uzależnianiu wielkości funduszy od kondycji praworządności. Jeszcze wyższy odsetek sprzeciwiających się jest w elektoracie Konfederacji - 88 proc.

Uzależnienie wypłaty funduszy unijnych od oceny praworządności popiera za to 70 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej. Podobnego zdania jest elektorat Lewicy - 79 proc. oraz PSL-Kukiz'15 - 60 proc.

Reklama

"Jednak nawet wśród zwolenników opozycji stosunkowo wysoki odsetek odrzuca propozycje Brukseli. Nie zgadza się z nimi 27 proc. wyborców KO oraz 41 proc. popierających PSL-Kukiz’15. W elektoracie PiS podobnego rozdźwięku nie widać" - czytamy we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL