Reklama

Reklama

​"Rzeczpospolita": Prawo i Sprawiedliwość hojne dla posłów

11 lub 6,5 tys. zł - tyle posłowie będą mogli przeznaczyć na remont swoich biur w zależności od tego, czy są parlamentarzystami pierwszej czy kolejnych kadencji - czytamy w "Rzeczpospolitej". Jak informuje gazeta, 18 maja marszałek Sejmu Marek Kuchciński zdecydował o zwiększeniu tych kwot o 2 tys. zł.

W artykule Wiktora Ferfeckiego czytamy o decyzjach, jakie w ostatnim czasie podjął marszałek Kuchciński.

Jak zaznacza autor, pierwszy raz od 2001 roku wzrosły stawki na remont biur poselskich - do 11 lub 6,5 tys. złotych (to wzrost o 2 tys. zł).

W ubiegłych latach mogli wydać mniej. 18 maja kwoty te zwiększył marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Jak się jednak okazuje, to tylko jedna z hojnych decyzji marszałka. 

O 5 proc. wzrosły limity wydatków na benzynę do samochodów używanych w klubach poselskich i na zatrudnienie przez nie prawników.

Reklama

5-proc. podwyżka dotyczyła także wzrostu kwoty na pokrycie kosztów funkcjonowania każdego posła w Sejmie.

Zwiększył się również ryczałt na prowadzenie przez posłów biur w terenie. "Od 2012 r. wynosił 12 150 zł miesięcznie, w kwietniu wzrósł do 13 200 zł - wylicza "Rzeczpospolita".

Jak wskazuje gazeta, liczne podwyżki, które zagwarantował posłom marszałek Kuchciński, były planowane jeszcze za rządów PO. "Jednak PiS w niektórych przypadkach zdecydował o ich zwiększeniu" - czytamy. Przykładem jest ryczałt na prowadzenie biura, który pierwotnie miał wzrosnąć nie o 1050, tylko o 850 zł.

Więcej we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy