Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Posłowie nie przyjdą pod namiot?

Opozycja zbojkotuje Zgromadzenie Narodowe? Jak informuje "Rzeczpospolita", informacje o kosztach jego organizacji na pewno nie podniosą frekwencji.

"Na dziedzińcu Zamku Królewskiego stoi namiot, w którym 13 lipca ma się odbyć Zgromadzenie Narodowe, na którym prezydent wygłosi orędzie z okazji 550-lecia parlamentaryzmu. Od końca czerwca odbywają się w nim koncerty i projekcje w ramach Festiwalu Ogrody Muzyczne" - pisze Wiktor Ferfecki.

Na razie wewnątrz namiot wygląda skromnie, ale przed zgromadzeniem posłów i senatorów wnętrze ma zostać przearanżowane, tak by przypominało parlament.

Reklama

Jak czytamy w "Rz", za wynajem obiektu wraz z obsługą Kancelaria Sejmu zapłaci 1 056 570 zł brutto. Zamówienia udzielono z wolnej ręki Fundacji Ogrody Muzyczne, która organizuje festiwal.

Zgromadzenie może jednak zostać zbojkotowane przez opozycję. Jak pisze "Rz", posłowie rozważają niewzięcie udziału w jubileuszu 550-lecia parlamentaryzmu, który w jej opinii jest w kryzysie.

"Chodzi o nakładanie przez marszałka Marka Kuchcińskiego kar finansowych na posłów opozycji, błyskawiczne tempo prac i nieakceptowanie przez PiS tematów informacji bieżących proponowanych przez opozycję" - przypomina "Rz".

W namiocie raczej na pewno pojawi się Kukiz’15. Co z resztą opozycji? Sprawa stoi pod znakiem zapytania.

Więcej w najnowszej "Rzeczpospolitej".

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy