Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Pomoc państwa dla weteranów niewystarczająca?

"Ustawa o weteranach nie do końca działa w przypadku najbardziej poszkodowanych. Musimy się zastanowić, co zrobić, aby pomoc dla weteranów była bardziej efektywna" – mówi na łamach dziennika Krzysztof Olkowicz z biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zapowiedział "wzmocnienie gwarancji prawnych dla żołnierzy oraz weteranów misji wojskowych". Ma się tym zająć jego zastępca Krzysztof Olkowicz - pisze w "Rzeczpospolitej" Marek Kozubal.

Kilku weteranów wystąpiło niedawno na drogę sądową przeciwko Ministerstwu Obrony Narodowej. Domagają się kilkumilionowego zadośćuczynienia, odszkodowania i renty.

Komisje lekarskie orzekły, że żołnierze doznali uszczerbku na zdrowiu ponad 100 proc., co oznacza, że nie są w stanie sami egzystować - czytamy.

"Ustawa o weteranach nie do końca działa w przypadku najbardziej poszkodowanych. Jeżeli wojsko nie ubezpieczało na misjach rosomaków, a także żołnierzy od odpowiedzialności cywilnej, to teraz trzeba się liczyć z roszczeniami" - komentuje na łamach gazety Olkowicz.

Reklama

Przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej przekonują jednak, że pomagają weteranom, którzy otrzymują z resortu wszystkie świadczenia, na które pozwala prawo.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy