Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Polacy dziękują za urlop z terrorystami

Na wakacyjne decyzje naszych urlopowiczów bardziej niż pogoda wpłynęli w tym roku terroryści, twierdzi "Rzeczpospolita". Zamachy w Egipcie i Tunezji drastycznie wyhamowały ruch na tych kierunkach.

Według statystyk Travelplanet, największego polskiego multiagenta turystycznego, liczba chętnych na wyjazd do Egiptu zmalała w porównaniu z ub. rokiem o 46 proc., a do Tunezji nawet o 94 proc.

Rykoszetem oberwało również Maroko, którego popularność stopniała o 35 proc.

Znacząco spadły ceny wyjazdów do krajów uznanych za zagrożone. Beneficjentem sytuacji w Afryce Północnej i w Turcji (wznowiony konflikt z Kurdami), została m.in. Bułgaria.

W ostatnim tygodniu za spokój i wypoczynek w tym ostatnim kraju trzeba było zapłacić o 250 zł więcej.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy