Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": PO i PiS dominują jak nigdy dotąd

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w ostatnią niedzielę, PO poparłoby 37 proc. badanych. To najlepszy rezultat tej partii od ponad dwóch lat, czyli od czasu, kiedy "Rzeczpospolita" publikuje sondaże IBRiS.

W stosunku do poprzedniego pomiaru sprzed dwóch tygodni partia rządząca zyskała 1 pkt proc. Poparcie dla PiS nie zmieniło się - wynosi 33 procent.

Jak zauważa "Rzeczpospolita", choć strata PiS do PO od miesiąca się powiększa, to notowania obu głównych partii od dawna nie były tak wysokie. Na na jedną lub drugą wskazuje siedmiu na dziesięciu badanych. W pomiarach IBRiS to zjawisko, które występuje od niedawna. Dotąd, gdy któraś partia notowała wzrost poparcia, druga dołowała, co sprawiało, że łączne poparcie PO i PiS oscylowało około 60 proc.

Reklama

Z najnowszego sondażu wynika, że oprócz PO i PiS do Sejmu weszłyby jeszcze tylko dwie partie. Po 7 proc. zwolenników mają SLD i PSL. Lewica traci jednak 1 pkt, a notowania ludowców są stabilne.

Nie zmienia się sytuacja partii pod progiem wyborczym. KORWiN popiera 4, Twój Ruch 2, a Ruch Narodowy 1 proc. ankietowanych.

Nieznacznie spadła liczba osób, które deklarują, że pójdą na wybory, a wciąż nie wiedzą, na kogo zagłosują. Jest ich teraz 8 proc.

Więcej na ten temat - na stronach "Rzeczpospolitej"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy