Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": PiS traci poparcie

Choć Prawo i Sprawiedliwość wciąż wyraźnie wygrałoby wybory, to przewaga partii Jarosława Kaczyńskiego nad opozycją się zmniejsza – wynika z sondażu instytutu IBRiS dla „Rzeczpospolitej".

Andrzej Gajcy w "Rzeczpospolitej" przygląda się najnowszemu sondażowi poparcia dla partii. Gdyby wybory odbywały się w minioną niedzielę, na PiS zagłosowałoby 29 procent wyborców. To wystarczyłoby do wygrania wyborów, ale partia rządząca straciła w ciągu miesiąca 3 punkty procentowe. Jak czytamy, mieści się to w granicach błędu statystycznego.

Wpływ na spadek poparcia mogła mieć też wizyta prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie. - Za każdym razem, kiedy PiS uśmiecha się do Ukrainy, traci - komentuje profesor politologii Rafał Chwedoruk.

Reklama

W sondażu za PiS plasuje się Nowoczesna. Poparcie dla partii Ryszarda Petru nie zmieniło się w porównaniu z zeszłym miesiącem i wynosi 19 procent.

Tymczasem na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 17 procent ankietowanych, czyli również tyle samo, co w lipcu. Według gazety, afera w związku nieprawidłowościami reprywatyzacyjnymi w rządzonej przez wiceszefową PO Hannę Gronkiewicz-Waltz Warszawie nie wpłynęła na razie na preferencje wyborców.

Na czwartym miejscu z takim samym poparciem co przed miesiącem znalazł się Kukiz'15, który mógłby liczyć obecnie na 11 procent głosów - pisze "Rzeczpospolita".

W Sejmie znalazłyby się jeszcze SLD i PSL, których notowania ledwo przekraczają 5-procentowy próg wyborczy. Pod progiem znalazłyby się Partia Razem oraz ugrupowanie KORWiN.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy